O kapele zevrubněji

Název PPS, prokazatelně vymyšlený Danou Stránskou koncem listopadu roku 2009, lze primárně vysvětlit jako „Příležitostné Přátelské Sdružení“ nebo též sekundárně jako "Písní proti skleróze" v jasné vazbě na předchozí hudební sestavu V.I.S. (Vsje Imjejut Skljerozu).

Na jaře roku 2012 je původní trojčlennou sestavou Petr Kulda, Karel Pokorný a Jaromír Petr definitivně zjištěno a konstatováno, že sólové pěvecké party Zuzany Navarové a Zuzany Michnové v podání Karla Pokorného při nejlepší vůli neznějí až tak zcela věrohodně, pročež je původní sestava rozšířena o jednomyslně odsouhlasenou zpěvačku Báru Čápovou. V srpnu 2013 je pak do kapely opět jednomyslně přijat hráč na cajon Václav Kaplan.

Poslední akcí v kompletní pětičlenné sestavě jest PARK FEST u Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí v sobotu 21.07.2018, o dva dny později se Karel Pokorný stává nezvěstným a kapela musí následně řešit situaci, zda se rozpadnout či zda hledat nějaké alternativní řešení.

Je zvolena verze "B" a začátkem října 2018 je navázána spolupráce se zpívajícím kytaristou Josefem "Kaldou" Kalouskem z Písečné. Začátkem roku 2019 zpěvačka Bára přechází na pozici uvolněného příležitostně hostujícího člena a cajonista Václav odchází úplně, takže PPS trasformuje na kmenovou sestavu  tří pánů ve zralém věku a žánrově i myšlenkově se vrací zpět k prapůvodním kořenům.

 

Petr Kulda (*1957, zakládající člen) - kvartové violoncello, zpěv, kronikář, web

Hraní v amatérských kapelách a sdruženích se věnuje od roku 1974, postupem času prošel těmito sestavami : Melodia Boys, Spektrum, Dětská dechovka Z. Černého, Vermona, SPAG (Sdružení Přátel Akustických Garáží), Domüno, Sousedi, Šprk, Big Pneumatic Orchestra, Já a zbytek, V.I.S. a Těžká Doba. Žije v Ústí nad Orlicí, civilním povoláním je architekt živnostník.

Motto : Přátelé jsou příbuzní, které si vybíráme sami …

 

Jaromír Petr (*1977, zakládající člen) - příčná a zobcové flétny, xaphoon, zpěv

Hraní na trubku se věnuje od okamžiku, kdy mu ji v LŠU jako malému klukovi dali do ruky, hraní na flétnu a zpěvu pak autodidakticky zhruba od roku 1990. Byl členem hudebních sdružení Dechový orchestr při ZUŠ Ústí nad Orlicí, Big Pneumatic Orchestra, Já a zbytek, V.I.S. a Těžká doba, v současné době rovněž působí v Dechovém orchestru města Ústí nad Orlicí. Pochází z Ústí nad Orlicí, avšak přestěhoval se do České Třebové. Civilním povoláním je inženýr ekonom.
Motto : Kolik fléten máš, tolikrát jsi muzikantem ...

 

Josef "Kalda" Kalousek (*1953, od 04.10.2018) - kytara, zpěv

Od nepaměti hraje v kapelách, vystupujících na plesech, zábavách a svatbách, nejznámější z nich je patrně Kalda Band. Po úrazu tuto činnost na čas přerušil a v rámci navázání spolupráce s PPS se žánrově posunul do komornější obasti, která mu však rozhodně není až tak zcela cizí. Žije v Písečné a na rozdíl od nás ostatních je již spokojený důchodce, což mu všichní upřímně závidíme :-) Ve volném čase, pokud mu nějaký zbývá, se mimo jiné zabývá soukromou zemědělskou činností.

Moto : Muzikantská změna je život ... anebo taky PPS :-)

 

Bývalí členové :

Karel Pokorný : do 21.07.2018 člen, nezvěstný od 23.07.2018, nalezen mrtev 06.04.2019 ...

Václav Kaplan : od 05.01.2019

 

Uvolnění příležitostně hostující členové :

Bára Čápová : od 05.01.2019