O kapele zevrubněji

Název PPS, prokazatelně vymyšlený Danou Stránskou koncem listopadu roku 2009, lze primárně vysvětlit jako „Příležitostné Přátelské Sdružení“ nebo s tečkami jako P.P.S. na konci dopisu, zde v poněkud přeneseném slova světle, jako že už je to všechno tak nějak trochu za tím nejen rockerským zenitem. Na internetu pak lze nalézt odkaz i na "Pokorného Pohřební Službu" z Brna, s kapelou alespoň prozatím nijak nesouvisející, a lze si ho vyložit i jako "Právo Prvního Sousta" či "Pratrovu Prasklou Strunu".

Na jaře roku 2012 je původní trojčlennou sestavou Petr Kulda, Karel Pokorný a Jaromír Petr definitivně zjištěno a konstatováno, že sólové pěvecké party Zuzany Navarové a Zuzany Michnové v podání Karla Pokorného při nejlepší vůli neznějí až tak zcela věrohodně, pročež je původní sestava rozšířena o jednomyslně odsouhlasenou zpěvačku Báru Čápovou. V srpnu 2013 je pak do kapely opět jednomyslně přijat hráč na cajon Václav Kaplan.

 

Petr Kulda (*1957, zakládající člen) - kvartová violoncella, zpěv, bratr kronikář, web

Hraní v amatérských kapelách a sdruženích se věnuje od roku 1974, postupem času prošel těmito sestavami : Melodia Boys, Spektrum, Dětská dechovka Z. Černého, Vermona, SPAG (Sdružení Přátel Akustických Garáží), Domüno, Sousedi, Šprk, Big Pneumatic Orchestra, Já a zbytek, V.I.S. a Těžká Doba. Žije v Ústí nad Orlicí, civilním povoláním je architekt živnostník.

Motto : Přátelé jsou příbuzní, které si vybíráme sami …

 

Karel Pokorný (*1959, zakládající člen) - elektroakustická kytara, zpěv

Hraní a zpěvu v nejrůznějších kapelách se věnuje od středoškolských let, kdy založil svou první kapelu na internátu v Náchodě. Další sestavy : bigbít v  poddůstojnické spojařské škole ministerstva vnitra v Březové u Sokolova, Samorost, Gama Rock (obě Lanškroun), Big Pneumatic Orchestra, V.I.S., Těžká doba, smíšený pěvecký sbor Alou Vivat (vše Ústí nad Orlicí). Od roku 1981 žije v Ústí nad Orlicí, civilním povoláním je ředitel městské kulturní organizace.

Motto: Když doba žádá, to i hnůj vykrvácí …

 

Jaromír Petr (*1977, zakládající člen) - příčná a zobcové flétny, xaphoon, zpěv

Hraní na trubku se věnuje od okamžiku, kdy mu ji v LŠU jako malému klukovi dali do ruky, hraní na flétnu a zpěvu pak autodidakticky zhruba od roku 1990. Byl členem hudebních sdružení Dechový orchestr při ZUŠ Ústí nad Orlicí, Big Pneumatic Orchestra, Já a zbytek, V.I.S. a Těžká doba, v současné době rovněž působí v Dechovém orchestru města Ústí nad Orlicí. Pochází z Ústí nad Orlicí, avšak přestěhoval se do České Třebové. Civilním povoláním je inženýr ekonom.
Motto : Kolik fléten máš, tolikrát jsi muzikantem ...

 

Bára Čápová (*1994, od 25.05.2012) - zpěv, perkuse

Zpěvu, tanci, divadlu a hře na flétnu a kytaru se věnuje či věnovala již od dětství jak soukromě, tak v rámci ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí. Zpívá česky, slovensky, anglicky a francouzsky, žije v Ústí nad Orlicí, studuje vysokou školu po francouzsko - ekonomickém způsobu v Olomouci a mimo to se věnuje mateřským povinnostem.

Motto : Jsem malá, ale šikovná ...

 

Václav Kaplan (*1959, od 14.08.2013) - cajon

Hraní v různých rockových kapelách na Rychnovsku a Ústecku se věnuje od raného mládí. Jednalo se o kapely Prostor, Kolovrat, Aero, Leon, Neon, Tajpan a příležitostně i Spektrum. Na bicí nástroje je samouk od 17 let, pořádně se "rozjel" až na vojně. Na cajon pak hraje od srpna 2013. Žije v Ústí nad Orlicí, v civilu pracuje jako živnostník v pohostinství.

Moto : Doba je zlá, tak proč se trochu nepobavit ...